Yücel Aydın

Yücel Aydın kimdir?

01.04.1973 Sivas Gölova dogdu illk okulu sivas’ta okudu orta ve lise eğitimini istanbulda tamamladı Kıbrıs Uluslar arası ABD üniverstesi İşletme mezunu olan Yücel AYDIN Aile şirketleri  aydın tekstil, Empy tekstil YSY Tekstil firmalarının Yönetim kurulu başkanlığını  yapmakta .

Aynı zamanda İstanbul Tekstil İhratçılar Birliği meclis üyeliğinin yanı sıra Sivas sanayi ve işadamları derneği başkan vekilliğini sancaktepe iş adamları dernegi Başkan yardımcılığı yapmakta. Daha önceden sahibi oldugu Bilim ve Medeniyet kolejinin yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

Yücel Aydın iş hayatında Türk ekonomisine aktif katkı vermekte. Yönetim kurulu başkanlığı yaptığı şirketlerde Tekstil İhracat bazında Türkiyenin ilk 100 firması arasında yer almaktadır. Kendi bünyesinde İstanbul Sancaktepe,Tekirdağ,Samsun,Bilecik Fabrikalarında ve Türkiye genelinde fason üretim işletmeleride dahil olmak üzere 15.000 kişiye yakın istihdam sağlamakta. Türkiyemizin ekonomisine reel bazda oldukça etkin bir destek vermekte.

Akparti kuruluşu ile birlikte bir Reccep Tayyip ERDOĞAN sevdalısı olarak kendi siyasi kimliğini bulan Yücel AYDIN Partinin kuruluşu ile beraber bir nefer olarak verilen her türlü görevi yerine getirmeye çalıştı.2014 yılında Sancaktepe İlçesi Belediye Meclis üyesi adaylığı ve 25. Dönem İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adayı oldu. Bu süreçte verilen her türlü görevi Akparti misyon ve vizyonunun sadık bir temsilcisi olarak tüm seçim çalışmalarında Ümraniye, Sancaktepe , Çekmeköy genelinde verilen her görevi yerine getiren ve seçim çalışmalarının içinde yer alan. Güçlü bir STK. Temsilcisi olan Yücel AYDIN vatandaşların kendisine bahşettiği Kanaat önderliği vizyonu ile bir çok dernek ve sosyal projeleri başarıyla yürüttü Bu mihvalde İstanbul sivaslılar derneği kurucu başkanlığı, Anadolu sanatçılar birliği derneği kurucu başkanlığı üslenmiştir.

2016 yılında 40.000 üyesi bulunan Sivas Vadi Federasyonu Genel Başkanlığına seçildi. Halen bu görevi sürdüren Yücel AYDIN 15 Temmuz sonrası Demokrasi ve güçlü siyaset için Yerli ve Milli Anayasa  çalışmalarında İstanbul genelinde Ak parti Üsküdar İlçe Başkanlığı ile beraber Evet Platformunu kurmuştur. Evli ve 3 kız babası olan Yücel AYDIN Hayır severliligi ile bölgede insanların sevgisini kazanmıştır.

© Copyright 2019 Yücel Aydın Ümraniye Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı